darmowa reklama firm sposoby pomysły

sposoby na darmową reklamę

Dziwne i nieprofesjonalne domeny

Domena to jedna z pierwszych rzeczy z którymi klient ma kontakt, nazwę naszej domeny widzi on już podczas procesu wyszukiwania, zanim jeszcze przejdzie do naszej witryny. Domeny typu www.domena.xcm.dem.pl czy www.domena.firmy-poznan.pl wyglądają bardzo nieprofesjonalnie i są jednym z pierwszych czynników które decydują o tym, że klient nie odwiedzi naszej strony. Jeśli na tym etapie uzna ją za nieprofesjonalną choćby nie wiem jaka byłaby to dobra witryna, klient nie będzie miał okazji się o tym przekonać, ponieważ zwyczajnie nie zechce. Zadbaj aby twoja domena prezentowała się dumnie od samego początku w zależności od rynku na którym świadczysz swoje usługi może to być www.domena.pl lub www.domena.eu

sposoby na darmową reklamę

Prywatne adresy mailowe

Kolejną istotną rzeczą, która odciska mocne piętno na wizerunku naszej firmy są źle skonstruowane adresy mailowe. Podawanie w danych kontaktowych prywatnego (np. anna.kwiatek@onet.pl) lub niezrozumiałego adresu (np. firmakwiatek@wp.pl) od razu minimalizuje firmę w oczach klienta, ma on wtedy przeświadczenie że firma nic nie znaczy na rynku i prawdopodobnie nie ma ani doświadczenia ani kompetencji. Warto użyć adresu domeny i stworzyć dostosowaną do niego skrzynkę pocztową, która od razu będzie prezentowała się profesjonalnie np. biuro@kwiatek.pl

sposoby na darmową reklamę

Okienka i reklamy znikąd

Nie ma bardziej zniechęcającej i gorszej rzeczy niż atakujące nas zewsząd reklamy. Klient, który wchodzi na naszą stronę chce od razu zapoznać się z interesującą go treścią – w takich wypadkach sami skutecznie namawiamy go do zrezygnowania z naszych usług zanim jeszcze zapozna się z ofertą. Niestety często bywa też tak, że strona nie zdążyła się jeszcze całkowicie załadować a wyskakujące znikąd reklamy całkowicie paraliżują jakiekolwiek poruszanie się po stronie. Jeśli mamy przedzierać się przez las krzyżyków służących do pozamykania wszystkich reklam, szybciej zdecydujemy się na użycie jednego krzyżyka – od zamknięcia strony.

sposoby na darmową reklamę

Animacje, animaaaaaaacje

W dzisiejszych czasach cierpimy na zdecydowany brak czasu, w związku z czym wszyscy lubimy jak rzeczy dzieją się szybko a na efekt nie trzeba czekać w nieskończoność. Tutaj właśnie pojawia się problem animacji Flash, te ładują się zwykle dość długo a przy okazji na wielu stronach nie ma możliwości pominięcia animacji. Skoro klient wchodzi na naszą stronę aby uzyskać konkretne informacje, nie zanudzajmy go ładującą się wieki animacją. Zwykle taka animacja nie ma konkretnego przesłania, oprócz pełnienia funkcji pewnego rodzaju ozdobnika. Skoro więc coś jest zbędne, to nie warto zawracać tym głowy, ani własnej ani klienta.

sposoby na darmową reklamę

Niezidentyfikowane dźwięki

Podobna rzecz dotyczy dźwięków – muzyka pojawiająca się zaraz po załadowaniu strony potrafi przyprawić o zawał serca, nie mówiąc już o tym, że często jest ona dość głośna i całkowicie niedostosowana przez co przy odpaleniu takiej strony w godzinach wieczornych śmiało można pobudzić sąsiadów. Jest to też często zdecydowana strata czasu, ponieważ klient zapewne już wystraszony i poirytowany pojawiającym się niezapowiedzianie dźwiękiem nie bardzo wie jak się go pozbyć. Nutki czy inne symbole pozwalające nam pozbyć się nieproszonego gościa są często jak na złość ukryte w najciemniejszych zakamarkach strony.

sposoby na darmową reklamę

Koszmarna kolorystyka

Doskonale wiemy, że firma powinna być wyrazista. Jednak stosowanie w tym wypadku odblaskowych kolorów typu świetlistej pomarańczy gwarantuje zmęczenie oczu zanim dotrzemy do treści. Łączenie kolorów jest również istotną rzeczą, używanie i mieszanie barw które są w stosunku do siebie odpychające jak różowy z zielonym lub zupełnie niewidoczne jak zielony na niebieskim tle zdecydowanie działa na niekorzyść. Jednak najważniejszą rzeczą jest tutaj dobranie kolorystyki względem branży. Niestety różowy design strony dla firmy produkującej urny lub czarna szata graficzna dla producenta lalek mogą wiązać się z całkowitym odepchnięciem klienta, który poczuje się po prostu zniesmaczony.

sposoby na darmową reklamę

Przedawnione i nieaktualne informacje

Jeśli klient znalazł daną firmę, zainteresował się ofertą oraz chce skorzystać z naszych usług musimy zadbać o to aby nie uciekł w popłochu. Takie sytuacje mogą się zdarzyć w wypadku nieaktualnego cennika – klient który jest zainteresowany konkretną ceną za dany produkt, wybierze go spośród wielu innych a przy kontakcie usłyszy „Panie to 49 było dwa lata temu, teraz to kosztuje 85!” - nie dość że nigdy więcej nie zadzwoni to jeszcze zadba o to aby znajomi też nie zadzownili. Zadzwonić. No właśnie, a jak się dodzwonić pod numer telefonu aktualizowany parę miesięcy temu? To nic, że gdzieś tam w czeluściach internetu jest podany aktualny, klient nie będzie szukał aktualnego numeru do naszej firmy, będzie szukał po prostu innej firmy.

sposoby na darmową reklamę

Skomplikowane i nieczytelna nawigacja

Strona musi być przejrzysta oraz intuicyjna. Wszystko musi być ułożone i ustawione tak, aby klient miał to na wyciągnięcie ręki. Jeśli do naszej oferty wiedzie długa i zakręcona droga, klient po prostu się zgubi i zawróci – do innej firmy. Każda informacja musi być doskonale widoczna. Przykładowo cennik powinien znajdować się na widoku tak aby był od razu zauważalny – nie możemy skomplikować połączenia, aby otworzyć zakładkę „cennik” klikamy po prostu w button „cennik” a nie przechodzimy do „o firmie” gdzie czeka nas zakładka „oferta” w ofercie czeka nas zakładka „o produktach” a tam dopiero na końcu długiej drogi ciężko poszukiwany „cennik”

sposoby na darmową reklamę

Niespójna oferta, źle opisane produkty

Czasem zdarza się tak, że przez nieuwagę źle opiszemy dany produkt czy podamy niewłaściwą cenę. W takim wypadku zdecydowanie w ramach wdzięczności za zwrócenie uwagi na ten fakt klient powinien mieć możliwość zakupienia towaru w podanej cenie nawet jeśli zamiast 99,99 PLN wpisaliśmy 9,99 PLN. Musimy zwrócić uwagę również na spójność danych, oferta nie może zawierać sprzecznych informacji, ani takich które wprawią klienta w zakłopotanie gdy będzie musiał się zastanawiać która część oferty należy do jakiego produktu.

darmowa reklama w internecie

błędy na stronie pomoc usunięcieę

Jeśli nie wiesz jak zabrać się za poprawianie błędów na swojej stronie, możesz skorzystać z naszych usług. Pomoc fachowców często wiąże się z oszczędnością czasu, nerwów a w konsekwencji również pieniędzy – ponieważ coś, co jest zrobione dobrze nie wymaga inwestowania w ciągłe poprawki. Jeśli nie wiesz jak dobrać grafikę, jak napisać ofertę sprzedażową lub po prostu jak zabrać się za stworzenie strony www dla swojej firmy, skontaktuj się z nami. Tworzone przez nas strony internetowe dostosowane są pod względem branży, kolorystyka oraz opisy dobierane są do charakteru firmy na podstawie stworzonego przez nas designu, którym będzie posługiwała się firma w internecie. Nasze strony spełniają wszystkie normy, niezbędne do promowania wizerunku firmy w internecie.

darmowe promowanie firm pomysł na reklamę


Strony internetowe są nieocenionym narzędziem pomocniczym przy promowaniu oraz sprzedaży usług firmy. Dobrze wykonana strona potrafi skutecznie przekonać klienta, że to właśnie nasz produkt chce nabyć. Klienci cenią sobie przejrzystość strony, kiedy każdy element ma swoje miejsce i jest łatwy do zlokalizowania. Spora grupa klientów chce mieć podane wszystko na tacy, dlatego informacje podawane na firmowej stronie internetowej muszą być spójne i jasne. Omijaj więc szerokim łukiem nadmienione błędy popełniane przy tworzeniu stron internetowych. Tego typu błędy, to działania które klienci uznają za uciążliwe i bardzo niechętnie pozostają na stronach, na których się pojawiają – co może skutecznie zniechęcić ich do skorzystania z usług firmy, a Ty stracisz przez to wielu klientów.

agencja interaktywna poznań

agencja interaktywna poznań tworzenie pozycjonowanie stron www poznań kampanie reklamowe reklama w tramwajach poznań wielkopolskie reklama w mpk poznań tłumaczenie stron na angielski poznań

agencja interaktywna poznań