Agencja Interaktywna PIK

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami. Piszemy na tematy bliskie naszej działalności - reklama, marketing oraz SEO. Dodatkowo prowadzimy ciekawą serię artykułów o najczęściej popełnianych błędach np. przy tworzeniu stron, przy tworzeniu grafiki reklamowej itp. Zapraszamy!

Własna domena w internecie - Twój unikatowy adres w sieci!

Coraz więcej polskich przedsiębiorców tworzy strony internetowe. Jednak nie tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą znacznie zawyżają odsetek ludzi posiadających własne witryny. W dzisiejszych czasach swoje strony internetowe tworzą również hobbyści czy bloggerzy. Niezależnie od tego, którą grupę osób reprezentujesz, powinieneś zaopatrzyć się w narzędzia, które będą reprezentowały Ciebie.

Własna domena jest zdecydowanie niezbędna. Trzeba zadbać o wykupienie domeny pasującej do naszej działalności już na etapie wstępnego planowania strony internetowej. Domena [.pl] czy [.eu] jest w pewnym sensie prestiżowym nabytkiem - robi pozytywne wrażenie. Zupełnym tego przeciwieństwem są domeny darmowe z dziwnymi rozszerzeniami typu [xyz.pl] - te natomiast zwykle odpychają klienta zanim jeszcze zdecyduje się wejść na naszą stronę.

Jeśli planujesz działać wyłącznie na rynku polskim wybierz domenę z rozszerzeniem [.pl]. Jeśli jednak twoje plany są szersze i chciałbyś aby twoja strona internetowa była tłumaczona na różne języki i dostępna na rynku europejskim, to najlepszym wyjściem będzie domena z końcówką [.eu].

Gdy prowadzisz działalność regionalną, wyłącznie w danym mieście czy województwie i nie zamierzasz rozszerzać jej na inne miejscowości, możesz wybrać domenę regionalną przykładowo [waw.pl]. Te domeny wbrew powszechnej opinii pozycjonują się nie gorzej niż domeny [.pl]. Dzięki takiej domenie Twoja pozycja w danym mieście może się umocnić, ponieważ od razu kierujesz swoją stronę na wyniki np. warszawskie a nie ogólnopolskie co oszczędza wiele problemów związanych z przebijaniem wyników czy też błędnym wyszukiwaniem przez klientów.

Z raportu NASK wynika, że domeny polskie mają dość mocną pozycję na światowym rynku domen – w tej chwili plasują się na 6 miejscu w Unii Europejskiej a na 11 w rankingu światowym. Coraz więcej ludzi dokonuje właściwego wyboru.

Warto zainwestować w swoją domenę, co możemy potwierdzić patrząc na wielkie marki w naszym kraju. Szacuje się, że pewien operator komórkowy w roku 2011 za swoją obecną domenę zapłacił kwotę rzędu od kilku do kilkunastu milionów PLN. Mamy także wyniki ciut tańsze ale nadal twardo potwierdzające wartość dobrej domeny dla firmy. W tańszym przykładzie jest wszystkim znana firma, posiadająca sklepy Saturn, która swoją domenę [saturn.pl] wykupiła za kwotę bagatela 600.000 PLN. Czy patrząc na te wyniki dalej zastanawiasz się nad inwestycją we własny adres w sieci? Nie powinieneś, zwłaszcza że w pierwszym roku zwykle czekają na Ciebie świetne promocje, możesz nabyć swoją domenę nawet za 0 PLN a przedłużenia w kolejnych latach zwykle oscylują w okolicy 100 PLN.

Jeśli w obliczu tych faktów zdecydowałeś się poświęcić parę groszy aby znacznie podnieść prestiż swojej strony w Internecie to zapraszam poniżej! Na pewno znajdziesz domenę dla siebie!

tania domena pl zarejestruj znajdź kup