Agencja Interaktywna PIK

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami. Piszemy na tematy bliskie naszej działalności - reklama, marketing oraz SEO. Dodatkowo prowadzimy ciekawą serię artykułów o najczęściej popełnianych błędach np. przy tworzeniu stron, przy tworzeniu grafiki reklamowej itp. Zapraszamy!

6 błędów popełnianych przy tworzeniu grafiki na potrzeby reklamy

Nieczytelne czcionki
Używanie niecodziennych czcionek to nic złego. Jednak musimy zwrócić uwagę na to czy czcionka, którą zechcemy wykorzystać w naszym projekcie będzie dobrze wyglądała na gotowym produkcie. Zupełnie inaczej prezentują się fantazyjne czcionki na ekranie monitora czy nawet na druku ofertowym, a zupełnie inaczej na mniejszej powierzchni reklamowej gdzie stają się zwyczajnie nieczytelne i zlewają się w niezrozumiałą całość.

Brak danych kontaktowych
Częstym błędem popełnianym przy projektowaniu grafiki do reklamy jest to, że zupełnie zapominamy o zostawieniu jakiejkolwiek informacji kontaktowej. Jeśli klient zainteresuje się naszą reklamą musi dostać na tacy dane kontaktowe, w przeciwnym wypadku możliwe jest, że zupełnie o nas zapomni – choćby nie wiem jak był zachwycony reklamą, nie zadzwoni do naszej firmy ani nie odwiedzi naszej strony internetowej, bo nie zna adresu.

Zbyt wiele grafiki
Grafika jest naszym przyjacielem, ale wyłącznie odpowiednio wykonana, użyta z umiarem, oraz dopasowana do treści reklamy. Poukładanie obok siebie wielu różnych elementów graficznych zrobi z naszej reklamy nieczytelną plamę. W tym wypadku lepiej skomponować przyjazną grafikę, która doskonale dopasowana do naszego przekazu podwoi jego siłę. Grafika wpływa na rozpoznawalność marki – jak Cię widzą tak Cię piszą.

Źle dobrana kolorystyka
Jeśli jesteśmy już przy temacie grafiki, warto zaznaczyć jak ważna jest kolorystyka. Kolory nie mogą być neonowe, ani zbyt blade. Kolorystyka musi być wyrazista, jednak z całkowitym umiarem. Znaczną uwagę trzeba zwracać również na wkomponowanie napisów, ponieważ te całkowicie muszą pasować do tła i pozostałych elementów reklamy. Dobór kolorów to bardzo istotna sprawa, ponieważ kolor przewodni rzuca się pierwszy w oczy.

Dziwne hasła reklamowe
Musimy przemyśleć hasło reklamowe. Nasz przekaz musi być oczywisty i interesujący. Jednym sloganem marketingowym musimy oddać całą istotę naszej działalności. Niestety wiele firm skupia się na frazesach, zawalając całą reklamę treścią typu „tanio”, „dobrze”, „szybko”. Są to słowa, z którymi mamy styczność na co dzień w ilości wręcz przytłaczającej. Dawno już przestaliśmy zwracać na nie uwagę i odbierać je pozytywnie.

Krzykliwa grafika
Grafika ma za zadanie przyciągnięcie uwagi klienta do produktu. Jeśli jednak jest ona zbyt nachalna, osiągniemy odwrotny efekt. Nie ma nic gorszego od zrażenia klienta do produktu już na samym początku. Jeśli osiągniemy cel i klient zwróci uwagę na naszą reklamę to lepiej niech będzie zachwycony jej przekazem i prostotą niż zgorszony natłokiem wszelkiego rodzaju krzykliwej grafiki, często nawet niepasującej do treści reklamy.