Agencja Interaktywna PIK

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami. Piszemy na tematy bliskie naszej działalności - reklama, marketing oraz SEO. Dodatkowo prowadzimy ciekawą serię artykułów o najczęściej popełnianych błędach np. przy tworzeniu stron, przy tworzeniu grafiki reklamowej itp. Zapraszamy!

Wizytówki na portalach, wpisy reklamowe - czym są, po co są i czy w ogóle warto w nie inwestować...

Na czym polega skuteczna reklama w internecie? Jak wiadomo powszechnie stosowaną formą internetowej reklamy są wizytówki na różnych portalach. Czy to działa? No tak, w pewnym sensie na pewno działa. Ale nie jest powiedziane, że dobrze. Stosując tego typu metodę, możemy być pewni, że 10% portali zapewni nam widoczną reklamę, natomiast pozostałe 90% to zwykli oszuści proponujący wpisy w czeluściach internetu. Nie ma więc większego sensu płacenie za roczne abonamenty na wizytówki tego typu, bo niestety w większości nie są one ani ładne ani skuteczne.

W takich cenach można mieć coś o wiele lepszego, a era wizytówek powoli upada. Każdy klient woli wejść na stronę internetową bądź witrynę, na której znajdzie potrzebne informacje. Na wizytówkach możemy często uświadczyć martwych danych kontaktowych, wątpliwej jakości grafiki czy innych smaczków, które mimo, że nie do końca z naszej winy, to jednak psują wizerunek firmy w oczach klienta. Mówi się, że tego typu produkt jest pomocny dla pozycjonowania docelowej witryny, jednak też nie jest to do końca prawda. Wszystko zależy od jakości wizytówki i tego w jakim celu została utworzona, my dodajemy je do obsługi głównie w celu pomocniczym i wtedy ma to sens, jednak w celu wyłącznie reklamowym to tylko zwykłe napisy.

Mamy na to radę. Po co więc kupować 20 różnych wpisów na przeróżnych portalach skoro można mieć jeden a dobry?

Proponujemy więc, zrobienie rekonesansu i zastanowienie się gdzie w internecie znajdują się dotychczas zakupione wpisy. Jeśli nie są wyraźnie widoczne, sens przedłużania ich o kolejny okres znika zupełnie.

Mamy produkt niezawodny, nie ma żadnego porównania z nic nie dającymi wizytówkami oprócz tego, że wychodzi podobnie cenowo. Nasza wizytówka PREMIUM nie przypomina zwykłych wizytówek z portali, ponieważ jest stworzona w formie jednokartowej strony internetowej, ma osobne miejsce w internecie a nie zalega między stertą podobnych wpisów. Są na niej wszystkie niezbędne informacje o firmie i tylko o firmie bez żadnych reklam pobocznych i podobnego spamu – a przecież nie za to płacimy, żeby na naszym wpisie promował się ktoś kto zapłacił więcej, co jednak jest ulubioną techniką "portalowców".

Wizytówki pozycjonują się bardzo dobrze, ponieważ strukturą nie odbiegają wiele od strony internetowej – również tworzone są ręcznie na kodach HTML/CSS – produkt stworzony jest tak aby był w pełni pomocny przy pozycjonowaniu strony docelowej.

Kupując ten produkt otrzymujesz w pełni sprawną mini stronę internetową, zoptymalizowaną pod kątem najpopularniejszych wyszukiwarek, gotową do pozycjonowania. Z naszej strony zapewniamy niezbędną pomoc oraz konsultacje związane z wyborem słów i fraz kluczowych oraz badanie haseł pod kątem oglądalności. To jednak nie wszystkie zalety związane z wizytówką PREMIUM.

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi wizytówkami PREMIUM i przemyślenia czy nie warto wymienić wszystkich przestarzałych wpisów na jeden nowoczesny produkt, który będzie trzymał pozycję na szczycie listy a nie leżał smutno w internetowej przepaści i czekał na ewentualne przedłużenie, bo zwykle na odwiedziny ze strony klienta nie bardzo ma co liczyć.